Niebieski Cień Oddechu

Czy zastanawialiście się kiedyś jak ważne są marzenia w naszym życiu? To one często są największym motorem niemal wszystkich podejmowanych przez nas działań. „Niebieski cień oddechu” to spektakl, który zwraca naszą uwagę na zagubioną wartość marzeń, snów i nadziei. Całe przedstawienie jest utrzymane w formie wizji sennej, niemniej jednak zespół, jest głównie teatrem ruchu i muzyki, którego przesłaniem jest pobudzenie wyobraźni widza.

Historie zawieszone są w czasoprzestrzeni i wymagają dookreślenia. To nie teatr wyznacza granice interpretacji, lecz każdy uczestnik owego dziania się z osobna. Warto pamiętać, że każdy człowiek posiada marzenia, potrzeby, chęć wolności i pragnienie szczęścia, są to takie wspólne mianowniki, które jedynie różnią się w swojej indywidualności.

Premiera spektaklu miał miejsce w 2004 roku. Od tego czasu „Niebieski Cień Oddechu” otrzymał nagrody, wyróżnienia jak i przede wszystkim – uznanie widzów, na wielu przeglądach oraz festiwalach teatralnych, zarówno krajowych jak i międzynarodowych.

W 2013 roku TEATR MOMO został nominowany do nagrody artystycznej Złota Maska.

https://www.youtube.com/watch?v=u6nbtVfna3I

Niebieski Cień Oddechu // Teatr MOMO
Niebieski Cień Oddechu // Teatr MOMO

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s