„Katechizm…” na Młodej scenie Korezu

W ramach projektu Młoda Scena Teatru Korez, Teatr Rawa zaprasza 12 kwietnia o godz. 19 na prapremierę spektaklu „Katechizm Białego Człowieka” w reż. Mirosława Neinerta.

Hubert Bronicki (na zdjęciu), bardzo zdolny a jeszcze młody aktor, zabierze nas na pielgrzymkę. Pielgrzymkę po naszych fobiach, lękach i ksenofobiach. Po Polsce, która jest obok nas, chociaż często jej nie dostrzegamy. Jest obok – groźna, przestraszona i śmieszna. Pielgrzymka to i straszna i bardzo zabawna. Załóżcie wygodne obuwie, zabierzcie pelerynę, prowiant i w drogę.

Tekst napisał Jarosław Murawski. Tytuł: „Katechizm Białego Człowieka”. Reżyseruję ja. I zapraszam. Warto.

Z ukłonami

Mirosław Neinert

***

Katechizm Białego Człowieka

Bracia i Siostry!

Drodzy Pielgrzymi!

Dołóżcie starań, by wziąć udział w tym wspaniałym, modlitewnym spotkaniu organizowanym przez firmę „Pielgrzymka z Klasą Piotr Gawron sp. z o.o.” pod duchowym przewodnictwem Księdza Marka. Za cenę biletu wstępu macie szansę na zbawienie, a ponadto wykupiony obiad w hotelu „Pod Strzechą”, gdzie dostąpicie okazji zakupu po promocyjnych cenach innowacyjnych technologicznie garnków Perptera. Tegoroczna Pielgrzymka odbędzie się w intencji obrony wiary i wolności naszej Ojczyzny – Polski, matki, która wiele wycierpiała i wciąż na nowo cierpi.

Informuje się także, że w tym roku będziemy drukować nowy śpiewnik z aktualnymi pieśniami (6,50 zł/szt., 2 szt.=10 zł) – stare śpiewniki są nieważne.

***

CYTATY :

Czy porządny chrześcijanin powinien myśleć o Murzynach? Ja często myślę o Murzynach. I o innych, którym nie było dane poznać wiary Chrystusa. Żal mi ich.

Czy są pederaści? NIE MA.

Czy jest religia na maturze? Jest! Jest! Jest!

Czy chrześcijanin powinien dawać jałmużnę?

Prawdziwy chrześcijanin nie daje dlatego, że tak mu każe religia. Bezrefleksyjnie, z automatu. Tak robią muzułmanie. Chrześcijanin daje, a dając myśli, co dalej. Dokąd te jego pieniądze powędrują. Dlatego nigdy nie daję Cyganom i żulom.

Prezerwatywy powinniśmy rozdawać, ale dziurawe. No ile to kioskarkę kosztuje, żeby podziurawić? Nic nie kosztuje, a czyn patriotyczny. I do zbawienia bliżej.

Ja jestem za in vitro. Tylko dla polskich par. Dwupłciowych i wierzących. Księża? Zmienią zdanie jak się zorientują, że to nam może pomóc. Jak się nie będziemy rozmnażać, zrobią to za nas muzułmanie. I zamiast kościołów będziemy mieć meczety i zawodzenie z samego rana. Nie będzie już można w Polsce spać spokojnie. Tego chcecie?

Arabowie nienawidzą chrześcijan, dlatego celowo nie domywają sałat, żeby nas te ich afrykańskie bakterie załatwiły.

Ostatnio ktoś mnie pytał, czy należy modlić się przed zjedzeniem kebaba. Pani się śmieje, ale to wcale nie jest śmieszne pytanie.

Dla niektórych Steve Jobs był Bogiem. Zastanawialiście się dlaczego Jobs nazwał firmę Apple? Dlaczego dał jej logo w kształcie jabłka? Tak wygląda kuszenie Anno Domini 2013.

Ja potrafię otwarcie mówić o uczuciach. I o seksie. Skoro istnieje coś takiego jak seks i mamy z tego przyjemność, to znaczy, że Bóg tak chciał.

***

„Katechizm Białego Człowieka”

Teatr RAWA

autor: Jarosław Murawski

reż. Mirosław Neinert

wyst. Hubert Bronicki

premiera: 12 kwietnia 2013 r.

oraz 13.04. godz. 19.00

na scenie Teatru Korez, Pl. Sejmu Śl. 2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s