Katowice. Teatr Rawa na scenie Korezu

W regionie coraz więcej niezależnych, prywatnych teatralnych przedsięwzięć – jedną z nich jest Stowarzyszenie „Teatr Rawa”. W najbliższy weekend Rawa gościnnie na scenie Teatru Korez pokaże „Katechizm Białego Człowieka”

«Nie naznacza ich żaden urzędniczy statut, nie mają presji realizowania na scenie szkolnych lektur, nie ogranicza ich też etatowy reżyser z własną wizją. W regionie coraz więcej niezależnych, prywatnych teatralnych przedsięwzięć – jedną z nich jest Stowarzyszenie „Teatr Rawa”.

Katowicka scena dała już kilka premier: była m.in. rumuńska sztuka „Kryzysy albo historia miłosna” czy inscenizacja „Kochanek” do tekstu noblisty Harolda Pintera. W najbliższy weekend Rawa gościnnie na scenie Teatru Korez pokaże „Katechizm Białego Człowieka” wg tekstu Jarosława Murawskiego.

W pielgrzymkę po polskich realiach wybierze się Hubert Bronicki, aktor (rocznik 1980), absolwent krakowskiej PWST, którego już można było oglądać w przedstawieniach teatru Korez czy Teatru Nowego w Krakowie. W solowym popisie znajdzie się miejsce na dyskusję o poglądach czy stereotypach. Przedstawienie reżyseruje Mirosław Neinert, dyrektor teatru Korez i aktor znany z wielu przedstawień tej sceny.»

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s