SLAM

Cykl w T.Rawa, którego pomysłodawcą i realizatorem jest Łukasz Gamrot.
Imprezy prowadzi zazwyczaj zgrany duet: Gamrot&Koteja.
Organizatorem wydarzeń jest Katoteka. Współorganizacja: Teatr Rawa.

Kilka słów od autora:
„Slam na T.Rawie!
Teatr Rawa ma zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników walk ulicznych, amatorów mocnych wrażeń i wirtuozów szydery, na jedyny w swoim rodzaju pojedynek na słowa, w którym może wziąć udział absolutnie każdy – nawet cyganie i biedni.

Zapraszamy 24.06.2016 r. o godzinie 19.00 do siedziby Teatru Rawa. Na wejściu robimy zrzutkę po symboliczne 5 zł (lub co łaska), która zostanie w całości przeznaczona na spełnienie marzeń naszego zwycięscy.

Jeżeli nie słyszałeś do tej pory o slamie, to wyjaśnienie jest prostsze niż ci się wydaje. Uczestnicy w pierwszej rundzie prezentują dowolny tekst, stand up, monolog, wiersz itp. (2 minuty), a publiczność w drodze głosowania wybiera 4 półfinalistów, którzy następnie potykają się między sobą, aż do wyłonienia finałowej pary. Każdy finalista ma 5 minut żeby zelektryzować, powalić i rozbawić publikę. Zwycięsca zgarnia wszystko. Zabronione jest używanie rekwizytów oraz śpiewów, jakichkolwiek.

Trzeba pamiętać, że slam to nie kolejny nudny konkurs recytatoski czy bełkotliwy wieczór poezji marokańskiej, tylko dobra zabawa, w której chodzi o to żeby przedstawić swój tekst i pociągnąć za sobą tłumy. Zasadą jest, że publiczność żywo i spontanicznie reaguje na wystąpienia – dozwolone rzucanie obelg, gwizdy, śmiechy, złorzeczenia i groźby pozbawienia przyrodzenia. W zależności od publiczności „chwycić” mogą teksty o papieżu i mordzie smoleńskim albo defekacja na scenie. Wszystko może się zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń. Dlatego serdecznie zapraszamy odważnych, a ze swojej strony zapewniamy wyśmienitą zabawę.

Prowadzenie oddajemy w ręce bardzo złych ludzi – Łukasz Gamrota i Dawida Koteji, których nazwiska jednoznacznie potwierdzają możliwość wystąpienia skandali, głównie seksualnych, ale sami zapewniają, że tylko jak wpadną dzieci.

Przybywajcie tłumnie, okupujcie mikrofon, zdajcie się na flow, dobry humor i rewelacyjną zabawę. „

 zdjęcie_SLAM_tłum

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s