Maciej Dziaczko

absolwent Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2001), Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST im. L. Solskiego we Wrocławiu oraz Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Nauczyciel w Dziale Estrady i Teatru w Pałacu Młodzieży w Katowicach, gdzie od lat prowadzi zajęcia teatralne dla młodzieży. Od ponad 10 lat prowadzi także zajęcia arteterapeutyczne dla osób chorujących na schizofrenię we współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy przy Śląskim Stowarzyszeniu Ad Vitam Dignam w Katowicach. Trener umiejętności miękkich – certyfikat uzyskał w Szkole Trenerów Meritum.
O
d blisko 20 lat związany z nurtem teatrów niezależnych: formacją artystyczną Suka Off z Katowic, Stowarzyszeniem Teatralnym A Part z Katowic, Teatrem Porywacze Ciał z Poznania oraz legendarnym Teatrem Cogitatur z Katowic, z którym jako aktor zagrał w ponad 600 spektaklach i 1000 akcjach teatralnych na 5 kontynentach w 30 krajach świata.
W 2012 roku stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury.
Współpracuje na stałe z Fundacją FURU Kolektyw i Zespołem SUTARI, prowadzi też własny teatr – pod nazwą Teatr Gliwicka 9a.
Od 2013 roku współtworzy Teatr Rawa – od 2015 roku również jako Członek Zarządu Stowarzyszenia „Teatr Rawa” . Reżyser światła i realizator światła/dźwięku w spektaklach Teatru Rawa.